Українa, м. Харків, пр. Науки 38, офіс 704

Безкоштовно з усіх номерів по Україні

0 800 337 198


Якщо ви вперше зіткнулися з питанням вибору підрядника з виготовлення корпоративного одягу, голова починає роздуватися, як мильна бульбашка, і здається, що скоро лусне від кількості нюансів, в яких потрібно розібратися. Тому ми хочемо зменшити ваш головний біль і не дозволити мильній бульбашці луснути! Прочитавши цю статтю до кінця, у вас сформується базове розуміння того, на що звернути увагу при вирішенні такого важливого питання.


Отже, почнемо наш список із 5 критеріїв з найголовнішого: з того, що є основоположним у будь-якому одязі, це:

Критерій 1. тканина

Саме на це потрібно звернути увагу в першу чергу, тому що якщо з цим пунктом все погано, то інші нюанси не важливі. Те, з чого зроблений одяг, визначає те, як він виглядає на людині, які відчуття приносить при носінні і як поводиться після прання. Якість тканини визначається такими параметрами:

  • склад

  • щільність

  • спосіб плетіння

  • покращення якості волокна




#склад

Якщо говорити про склад, то тканини діляться на такі групи волокон:

  • натуральні (бавовна, шовк...)

  • штучні (віскоза, модал...)

  • синтетичні (поліестер, еластан...)

  • змішані


Ми не будемо детально розглядати кожен з видів, лише зазначимо, що якщо ви обираєте тканину для пошиття футболок або світшотів для колективу чи для подарунків клієнтам, то не варто обирати синтетичні тканини. Речі з синтетики неприємно носити, вони не пропускають повітря, що сприяє утворенню неприємного запаху. Винятком є спеціальні синтетичні тканини для спорту.

А для звичайного використання ми рекомендуємо натуральні, штучні або змішані тканини. Існує міф, який ми зобов'язані розвіяти: якщо у тканині є домішка синтетики, то це погано. НАВПАКИ! Якщо ви бачите на футболці склад: 95% бавовна, 5% еластан, то така футболка буде якіснішою і, відповідно, дорожчою, ніж футболка зі 100% бавовни. Завдяки додаванню синтетичних волокон до натуральних, виробники досягають покращення основних властивостей. Такі тканини більш зносостійкі та еластичні. Але є нюанс: при високому відсотку синтетики у складі (більше 60%) утворення катишків неминуче.




ільність

Що стосується щільності, то тут немає "добре" чи "погано". Все залежить від ваших цілей. Якщо вам потрібні легкі футболки або світшоти для теплого періоду року, то, звичайно, варто розглядати речі з тканини з меншою щільністю. А якщо ви шукаєте щось для зимового періоду, то щільність тканини повинна бути вищою.




#спосіб плетіння

  Якщо ми говоримо про футболки, майки, топи, світшоти, худі, поло, спортивні костюми тощо, то мова йде про трикотаж. Трикотаж — від французького tricotage «в'язати» — полотна, що відрізняються від тканин способом виробництва. Його структура — це з'єднані між собою петлі. При виробництві трикотажу використовуються різні волокна — бавовняні, вовняні, синтетичні, змішані. За якістю трикотаж ділиться на три види: пенье, ринг і о/е.

  1. Пенье. Самым ценным и соответственно самым дорогим, является длинное хлопковое волокно. После специальной обработки из него получаются тонкая, гладкая и шелковистая хлопковая нить качества пенье. Часто пряжу пенье подвергают еще дополнительной обработке, для удаления так называемого «пушка» с поверхности, после чего готовые нити становятся совершенно гладкими. Из пряжи пенье получается шелковистый, блестящий и очень красивый трикотаж. Он не кашлатится и по сравнению с тканями из пряжи более низкого качества гораздо более устойчив к истиранию. Кроме того, изделия из трикотажного полотна пенье меньше мнутся и пачкаются.

  2. Ринг або кардье. З бавовняного волокна середньої довжини (27-35 мм) виробляють трикотаж якості ринг або карде. Таке трикотажне полотно більш ворсисте і трохи менш гладке, ніж пенье.

  3. Open End або o/e. І, нарешті, з коротких волокон (20-27 мм) виготовляють полотно опен енд (Open End). Такий трикотаж найменш гладкий, він має так званий «пушок» за рахунок маленьких кінчиків ниток на поверхні. За вартістю опен енд (о/е) є найдешевшим.

Якщо оцінювати якість бавовняного трикотажу за п'ятибальною шкалою, то пенье буде відповідати 5 балам, ринг (карде) — 4 бали, опен енд (о/е) — 3 бали.




#постобробка

 Для покращення якості полотна застосовують опалювання, термофіксацію, шліфування. Після таких процедур якість трикотажного полотна стає ще кращою. Тканина стає більш гладкою, еластичною і приємною на дотик. На жаль, звичайному споживачу практично неможливо визначити, чи піддавалась тканина пост обробці, чи ні. Єдиний критерій, який ми можемо порекомендувати, — це помацати тканину. Якщо після того, як ви провели рукою по поверхні полотна, тканину хочеться гладити знову і знову, ніби ви гладите доглянутого кота, то така тканина, безумовно, підлягала пост обробці, і це прекрасно! Звісно, про наявність катишків не йдеться — їх бути не повинно. Ви ж ніколи не бачили кота в катишках?)


Підведемо підсумки:

Щоб орієнтуватися в якості тканини, з якої вам будуть шити корпоративний одяг, потрібно помацати тканину. Зараз ви, напевно, скажете: «Дякую, це зрозуміло! А якщо немає можливості помацати?» Будь-яка компанія, яка виробляє одяг, може вислати вам зразки тканин або готового одягу. Якщо ж компанія відмовляється, робіть висновки самі. Швидше за все, у таких компаній більше одного разу ніхто не купує...

Отже, якщо ви отримали зразок тканини, потрібно визначити наступне:

  • Наявність або відсутність катишків. Найпростіший і очевидний параметр. Якщо катишки вже є на зразку тканини, яка ще не підлягала зношенню, то в майбутньому катишків стане ще більше. Це ознака найменш якісного волокна.

  • Гладкість поверхні. Якщо тканина зовні гладка і однорідна, а після того, як ви провели по ній рукою, у вас залишилися тільки приємні відчуття і захотілося повторити процедуру, це явно хороший знак!
  • Еластичність. Якісні волокна не повинні бути надмірно еластичними і занадто сильно тягнутися, оскільки після прання є ймовірність отримати сюрприз.
  • Перевірити, як мнеться тканина. Проста перевірка: скрутіть невеликий відрізок тканини в кулак і потім відпустіть. Якщо після цього тканина швидко повертається до початкового стану і не залишає заломів, це хороший знак. Значить, тканина якісна.


Що ж, з темою тканини, думаю, ми розібралися, і час перейти до наступного параметру, який визначає якість корпоративного одягу. І це:


КритерІй 2. крІЙ


На щастя, якість цього критерію дуже легко визначити. Але єдиний спосіб це зробити — приміряти річ на себе, вибравши розмір згідно із заявленою розмірною сіткою компанії та заявленим стилем крою. Що означає “заявлена розмірна сітка” та “стиль крою”? Зараз пояснимо.


#розмірна сітка

 Почнемо з того, як взагалі визначити свій розмір. У компанії, яку ви розглядаєте як потенційного підрядника, потрібно дізнатися, чи відповідає їх розмірна сітка (наприклад, для футболок) стандарту і чи можуть вони надіслати її (в електронному вигляді). У будь-якої компанії, яка виготовляє одяг, є свої лекала*, за якими крояться вироби.

(*Лекала — це деталі виробу, вирізані з паперу або пластика. Для виробництва одягу лекала розкладаються на тканині, обводяться милом і вирізаються. Це називається “ручний” крій. Для масового виробництва процес крою виглядає трохи інакше, але принцип не змінюється — є деталі, які вирізаються з тканини. Нижче зображення лекал нашої футболки, щоб ви розуміли, як це виглядає:)

 Отже, лекала у всіх брендів відрізняються. У когось вони маломірять, у когось навпаки — повноміряють. І щоб зрозуміти, який розмір вибрати, існують розмірні сітки. Вони виглядають наступним чином:


 

Щоб визначити розмір, потрібно виміряти ваш одяг сантиметром і потім порівняти отримані цифри з даними в розмірній сітці, яку вам прислали. Є ще міжнародний стандарт розмірів, ось він:



За допомогою цієї таблиці ви можете виміряти своє тіло і визначити, який у вас розмір за міжнародним стандартом.

В результаті ви отримаєте два розміри:

1) Ваш розмір, виходячи з розмірної сітки виробника.

2) Ваш розмір, виходячи з міжнародних стандартів.

Зрівнявши ці два параметри, ви можете зрозуміти, чи "маломірять" чи "більшомірять" речі потенційного підрядника. Як? Наприклад, ви визначили, що ваш розмір за стандартом — M, а за розмірною сіткою виробника вам підходить S. Це означає, що речі підрядника трохи більшомірять. Відповідно, всім співробітникам чоловічої статі (якщо ви порівнювали розмірні сітки чоловічих футболок) потрібно замовляти одяг на один розмір менше, ніж їх розмір за стандартом.


Після того, як ми визначили свій розмір, потрібно попросити потенційного підрядника надіслати вам річ для примірки і подивитися, як вона на вас сидить. І тут є нюанс, який називається:


#стиль крою

Найчастіше одяг може бути кількох видів крою:

  • Приталені (slim fit): Якщо у вас гарна фігура і ви любите її підкреслювати, вам підійде приталений крій. Якщо ж у вас не ідеальна фігура, але ви все одно хочете підкреслити її, спочатку подумайте, а потім вже замовляйте приталені речі.

  • Прямі (basic fit): Якщо ви не любите одяг «в облипку», але також не хочете, щоб він занадто висів, вам підійде прямий крій.

  • Вільні (oversize): Якщо ви ультрамодна дівчина або ще більш модний хлопець і любите, щоб одяг здавався на кілька розмірів більшим, тоді крій «оверсайз» для вас.

  Тобто, якщо у Вас гарна фігура і ви любите її підкреслювати, то Вам підійде приталений крій. Якщо ж у Вас погана фігура, але Ви все одно любите її підкреслювати - спершу замисліться, а потім вже замовляйте приталені речі) Якщо Ви не любите речі «в облипку», але й не любите, щоб одяг надмірно висів, то Вам підійде «прямий крій». І нарешті, якщо Ви ультрамодна дівчина, або ще більш модний хлопець, і любите, щоб одяг здавався на кілька розмірів більшим - тоді крій «оверсайз» для Вас.


кість крою

  Тепер, коли ми розібралися, як правильно визначити розмір і які бувають види крою за стилем, настав час для найголовнішого: зрозуміти, чи має ваш потенційний підрядник хороший крій, чи не зовсім.

  Як я і сказав на початку розділу, не примірявши одяг на себе, нічого не вийде. Адже будь-які фотографії, які вам надішлють, могли бути зроблені на людині з ідеальною фігурою, на Аполлоні або Афродіті, а потім ще й відфотошоплені. І об'єктивність «трохи» втрачається. Ну а якщо вам надіслали фотографії одягу на моделі, і навіть це виглядає «так собі», то можна сміливо прощатися з цим потенційним підрядником. Бо якщо люди не заморочилися на фотографіях, то й виробництву одягу вони навряд чи приділяють багато уваги.

  Тому потрібно просити компанію надати вам зразок вашого розміру. Після того, як ви отримаєте зразок і приміряєте його, все одразу стане зрозуміло. Якщо вам надіслали річ, яку назвали приталеною, і вона сидить «по фігурі» — це добре. Якщо ви просили футболку вільного крою, а вона сидить як приталена — це погано. І так далі. Думаю, з цим у вас не повинно виникнути питань.


КритерІй 3. пошиТТЯ


  Якість пошиву є одним з основних параметрів, за яким можна визначити надійність підрядника в цілому. Якщо до якості пошиву немає ніяких претензій, то, скоріш за все, ви потрапили на гідного кандидата.

Насправді, визначити якість цього параметра досить просто. Погану якість пошиву видно неозброєним оком, звичайно ж, для цього потрібно мати зразок речі «на руках». По фото тут точно нічого не визначиш.

Отже, щоб визначити якість пошиву, потрібно оцінити наступні параметри:

  • Якість швів (зовнішніх і внутрішніх): Шви повинні бути рівними, акуратними і без пропусків. Перевірте, чи немає нерівностей, складок або неакуратностей.

  • “Виглаженість” країв: Краї одягу повинні бути акуратно відутюжені. Це забезпечує чіткий вигляд і допомагає уникнути зморшок.

  • Відсутність торчащих ниток: Немає бути видимих ниток, які стирчать. Якщо нитки висять, це може свідчити про недостатню якість пошиву.

  • Обробка підгибів: Підгини повинні бути оброблені рівно і акуратно. Неправильно оброблені підгини можуть спричинити дискомфорт і швидке зношення одягу.

  • Використання декоративної фурнітури: Декоративна фурнітура повинна бути надійно пришита і відповідати загальному стилю одягу. Перевірте, чи фурнітура не відвалюється і чи її елементи не виглядають дешевими.

  Кожен з цих параметрів, в цілому, визначається акуратністю, що одразу видно. Якщо коротко, то шви повинні бути прямими і паралельними краям, тобто не «гуляти» вверх/вниз; нитки не повинні стирчати; краї повинні бути якісно відутюжені; підгини акуратно підрізані в рівень зі строчкою; плечі не повинні стирчати, коли футболка одягнена. Торчащі плечі на речах часто свідчать про те, що річ погано відутюжена (погладжена спеціальним паровим утюгом, а не те, що ви подумали).

Добрим показником пошиву є використання декоративної фурнітури, яка закриває шви. Наприклад, "киперна стрічка", яка в наших футболках пришивається по всій лінії плеча, слугує не лише декоративним, але й функціональним елементом. Завдяки їй футболка тримає форму в плечах і відмінно сидить, навіть після численних прань.


Підсумок

На завершення можу сказати, що навіть якщо ви отримали ідеальний зразок по якості, це не означає, що вся партія буде ідентичною. Часто недобросовісні підрядники роблять відмінний перший зразок, щоб отримати замовлення, а коли справа доходить до партії, економлять на зарплаті швачкам і якість значно погіршується.

Як же себе убезпечити в такому випадку? Це ми з’ясуємо у другій частині цієї статті, де також розглянемо ще два важливих параметри: друк на тканині та увагу до деталей. Коли потрібно брендувати одяг фірмовим стилем компанії, без нанесення зображень на тканину не обійтися. Тому
читайте всі тонкощі оцінки якості друку в наступній частині:


0 800 337 198

ДАВАЙТЕ ДРУЖИТИ! ПІДПИСУЙТЕСЬ: